Typy pánských knírů: Vyberte si, který vám bude slušet

8. listopadu 2022
Vousy
Péče o vousy
Styly vousů
0

Rozhodli jste se, že si v letošním roce pořídíte knír? Tato mužná ozdoba obličeje může mít různou podobu. V následujícím přehledu si vyberte typ kníru, který vám bude slušet nejvíc.

Véčkový chevron: Ideální pro macho vzhled

V současné době je mezi muži velmi oblíbený véčkový knír chevron, který evokuje návrat 80. let 20. století. Jedná se o typ kníru, který má tvar obráceného písmena V a který překrývá celý horní ret.

Knír chevron vyžaduje, aby byly vaše vousy dostatečně husté a dlouhé. Skvěle vypadá na mužích s vysportovanou postavou, u nichž podporuje mužné rysy obličeje a celkový macho vzhled.

Beardstache: Kombinace kníru chevron a strniště

Mezi dnešními muži je velmi populární také styl vousů beardstache. Jde o kombinaci kníru chevron a lehce se rozvíjejícího strniště na tváři. Beardstache podporuje u pánů mužný a drsný vzhled. Tento styl je vhodný zejména pro tmavé vousy, u světlých barev vousů již tolik nevynikne.  Aby beardstache vynikl, měli byste se o něj příkladně starat pomocí vhodné pánské kosmetiky na vousy.

Klasický knír je jednoduchý a čistý

Nejoblíbenější mezi muži stále zůstává klasický knír. Jedná se o typ kníru, který je zastřižený těsně nad horním rtem. Tento kultovní typ kníru je jednoduchý a čistý a na pohled působí velmi příjemně.

Tenký knír evokuje prvorepublikové elegány

Zvlášť v dobách minulých muži nosili tenký knír. Tato minimalistická podoba kníru byla populární zejména v první polovině 20. století. V tuzemsku tenký knír s oblibou nosili prvorepublikoví elegáni.

Knír ve tvaru podkovy doplňují dva pruhy vousů

Základem tohoto typu kníru je klasický knír, který je doplněný o dva dlouhé pásy vousů směřujících dolů. Pruh vousů, který si upravíte pomocí kvalitního holicího strojku, se přitom může směrem k bradě rozšiřovat. Knír ve tvaru podkovy byl velmi oblíbený v 80. letech 20. století, nyní jej objevují i dnešní pánové. Pozor by si však na něj měli dát muži s protáhlým, oválným obličejem, kterým rozhodně tento typ vousů nesluší.

Mroží knír vám přidá na letech

Jedná se o obrovský a hustý knír, který volně přesahuje přes horní ret. Tento typ výrazného kníru je ideální pro muže s velkým nosem nebo širokým obličejem. Pokud jste se pro mroží knír rozhodli, mějte se na pozoru. Zbytečně vám může přidat na letech.

Související články

Vousy
Styly vousů
0

Linie vousů na krku: Jak ji zastřihnout a čím

05. srpna 2022

I když si pěstujete delší strniště nebo plnovous, měl byste myslet na svůj upravený vzhled. Spousta mužů totiž zapomíná  na úpravu linie krku, což může ve výsledku působit zanedbaným dojmem. Není proto...

Vousy
Styly vousů
0

Jaký styl vousů se hodí k typu vaší tváře?

03. června 2022

Necháváte si narůst plnovous? Potom jistě řešíte, jakým způsobem byste si jej měli začít upravovat. Abyste zjistili, jaký konkrétní styl vousů se k vám nejlépe hodí, musíte se nejprve odpíchnout od tvaru...