Wahl Cordless Senior

Wahl Cordless Senior - ultimátní barber strojek

Jak už bývá zvykem - na některé střihací strojky si musíme v Evropě počkat delší dobu. Ne jinak tomu bylo s dlouho očekávaným akumulátorovým strojkem Wahl Cordless Senior, který byl vyhlížen především barbery. 

Světoznámá americká značka Wahl vrhá na svůj domácí trh stále nové edice oblíbených strojků, bohužel ne všechny se dostanou i do tuzemských obchodů. Jsme proto rádi, že Wahl Cordless Senior je již dostupný i u nás.

Wahl Cordless Senior snese nejlépe porovnání s dobře známou klasikou mezi strojky Wahl - Cordless Magic Clip.

Střihací hlavice je chromovaná celokovová s nastavitelnou výškou stiřhu od 0,8 mm do 2,5 mm. Šířka střihu zůstává také stejná - 40 mm. (v oficiálních materiálech bývá uveden údaj 46 mm, který vznikl odlišným způsobem měření než Wahl používal doposavaď).

Zásadní rozdíl je ale ve vylepšeném motoru, který obstarává mnohem větší výkon než jsme byli u akumulátorových strojků Wahl dosud zvyklí. DC motor strojku Cordless Senior tak dosahuje 6500 otáček za minutu oproti 5500 ot./min. u Cordless Magic Clipu. Bohužel se toto stává i lehkou nevýhodou oproti zmiňovanému Cordless MC - jelikož kapacita li-ionových akumulátorů zůstala stejná, Senior nemá takovou výdrž jako MC. Konkrétně na jedno dobití za 120 min. vydrží "pouze" 70 minut oproti 90 minutám MC. Dioda ukazující stav baterie je opět ve spodní části strojku.

Tělo ctí klasický retro design strojků Wahl, avšak navíc disponuje krásným hliníkovým tělem, což je opravdu rozdíl ve srovnání s laciněji vypadajícími plastovými těly ostatních modelů. Pro někoho to může být ale nepříjemnost v podobě lehce větší hmotnosti (365 gramů) než je zvykem u plastových bezdrátových strojků. Barevná kombinace fialové a stříbrné je vizuálně moc povedená. Funkční závěsné oko zůstalo na svém místě.

Délka kabelu u adaptéru je tentokrát 3 metry oproti standardním 2,4 m. Výhodou kabelů Wahl je i větší síla, což člověk docení během celodenní práce - slabší kabely mají tendenci se lámat a nejednou se tak musí i akumulátorový strojek zapojit do sítě, abychom nepřerušili naši práci. 

V balení ještě naleznete tři prémiové nástavce o výšce 1,5 mm, 3 mm a 4,5 mm. Tyto nástavce se od klasických základních liší zesíleným plastem a kovovou sponou pro lepší úchyt. Pokud budete chtít tímto strojkem stříhat i na větší výšku, je třeba si další nástavce dokoupit samostatně. Zrovna 6 mm a 10 mm nástavec by nebyl vůbec na škodu. 

Samozřejmostí je pak barber hřeben (v šedé barvě), červená krytka na střihací hlavici, čistící štěteček a mini olejnička s minerálním olejem pro prvních pár použití.

Klíčové vlastnosti:

  • akumulátorový strojek, lithiová baterie s delší životností
  • nabíjecí čas: 120 min., provozní doba: 70 min.
  • spolehlivý vibrační motor 6500 1/min.
  • robustní, klasický tvar
  • kvalitní kovová chromovaná střihací hlavice, posuvná, široká 46 mm s výškou střihu 0,8-2,5 mm
  • hmotnost pouhých 365 g
  • délka kabelu 3 m
  • příslušenství: 3 plastové přídavné hřebeny (1½ mm, 3 mm, 4½ mm), čistící štěteček, olejnička se speciálním olejem na stříhací hlavice, ochranný kryt stříhací hlavice, barber hřeben
  • výrobce: WAHL USA