Movember 2021: I letos v listopadu si nechte narůst knír

Také v letošním roce si nejen čeští muži nechávají narůst knír. A to proto, že v listopadu opět startuje celosvětová charitativní akce Movember 2021. Jaký je vůbec význam Movemberu a co vše byste měli udělat pro to, aby byl váš knír dokonalý?

Movember neboli měsíc knírů je tradiční charitativní akcí

Movember 2021 s sebou opět přináší listopad plný knírů. Movember je celosvětová charitativní akce, která každoročně startuje 1. listopadu a končí poslední den v tomto měsíci, tedy 30. listopadu.

Do Movemberu se zapojují muži z celého světa, kteří si nechávají narůst knírek. Tuto pánskou ozdobu si na konci měsíce opět shodí. Co je vůbec cílem Movemberu 2021? Stejně jako v předchozích ročnících tato akce věnuje zvláštní pozornost zdravému životnímu stylu mužů a osvětě v oblasti mužských onemocnění.

I Movember 2021 upozorňuje na prevenci rakoviny varlat

Z jakého důvodu si muži v listopadu symbolicky pěstují knír? Zvyšují tím mezi pánskou populací povědomí o rakovině prostaty a varlat. Movember 2021 také letos upozorňuje muže, aby mysleli na své zdraví, nezanedbávali se a chodili pravidelně na preventivní prohlídky. Právě tímto způsobem mohou odhalit počátek případného onkologického onemocnění.

Dalším cílem Movemberu 2021 je rovněž upozornit na problematiku mužského duševního zdraví a sebevražd. Jelikož je Movember charitativně zaměřená akce, po celý měsíc listopad vybírá finanční prostředky, pomocí kterých podporuje vědecko výzkumné projekty a které využívá ke zkvalitňování a rozšiřování možností léčby rakoviny prostaty a varlat. 

Jak se zapojit do Movemberu 2021

Chcete se v letošním roce zapojit do akce Movember? Je to velmi jednoduché. V Česku má tuto kampaň pod taktovkou nadační fond Muži proti rakovině, a tak se stačí do Movemberu zaregistrovat na jejich webových stránkách.

Jak dále v rámci této kampaně postupovat? V průběhu listopadu si nechte narůst knír. Jaký styl kníru zvolíte, je jenom na vás. V rámci Movemberu 2021 se také snažte co nejvíc hýbat. Během 1 měsíce ujděte nebo uběhněte 60 kilometrů. To je 60 kilometrů za 60 mužů, kteří spáchají sebevraždu každou hodinu. Vyberte také s ostatními muži finanční prostředky, pomocí kterých zastavíte předčasné umírání mužů. 

Co říkají statistiky

Rakovinou varlat onemocnění v Česku každým rokem zhruba 450 mužů, nejrizikovější skupinu přitom představují mladí muži mezi 15 a 45 lety. Mnohem častější než rakovina varlat je však u českých mužů rakovina prostaty. Ročně je v tuzemsku diagnostikováno až 5 tisíc nových případů, což odpovídá počtu 13 mužů denně. Zvýšené riziko rakoviny prostaty se objevuje u mužů po 50. roce života.

Foto: Pixabay.com