Holení mužské hrudi: Přinášíme tipy, jak postupovat

13. září 2022
Péče o tělo
Zdraví
Kosmetika
Móda a styl
0

Holit, nebo neholit chloupky na hrudi? Holení mužské hrudi už dávno není tabu. Pokud patří k vašim základním hygienickým návykům nebo byste jej jenom rádi vyzkoušeli, chce to mít v malíčku ten správný postup. Máme pro vás tipy, jak postupovat, abyste dosáhli dokonale hladkého hrudníku.

Dilema: Oholit hrudník, nebo ne?

Pohráváte si s myšlenkou, že si oholíte hruď? Toto rozhodnutí je pouze na vás a na vašich osobních preferencích. Ostatně je jenom na vás, v čem se cítíte dobře. Možná dáte i na požadavky své partnerky, která upřednostňuje oholený, či naopak zcela přirozený vzhled pánského hrudníku.

Pokud jste se rozhodli, že si začnete upravovat svůj porost na hrudi, máte v zásadě dvě možnosti, jak na to. Chloupky na hrudi si můžete buď zastřihovat, anebo v druhém případě zcela oholit. Přinášíme tipy, jak postupovat.

Svou hruď vyvažte se svým obličejem

Chcete si svůj porost na hrudi dokonale upravit? Při rozhodování, zda jej zastřihnout, nebo zcela oholit, vezměte v úvahu i to, zda nosíte vousy či preferujete hladkou tvář. Hladce oholený obličej bude v souladu s minimálním nebo žádným ochlupením na hrudi. Jestliže ale nosíte plnovous, jsou pro vás vhodnější zastřižené chloupky na hrudi nebo rovnou zcela přirozený vzhled.

Způsoby úpravy hrudi: Nejen holení a zastřihování, ale i depilace

Holení a zastřihování nejsou jediným způsobem úpravy mužské hrudi. Abyste dosáhli hladké hrudi, můžete přistoupit i k depilování. Nejběžnější je depilace mužské hrudi voskem. Ač jde o bolestnější metodu odstraňování chloupků, zaručí, že se budete těšit z hladkého hrudníku mnohem delší dobu.

Jak na zastřihování či holení chloupků na mužské hrudi

Rozhodli jste se, že si chloupky na své hrudi zastřihnete? V prvé řadě potřebujete kvalitní zastřihovač chloupků, na jehož nástavci si vyberte vámi požadovanou výslednou délku chloupků (například 4 mm nebo 6 mm). Zastřihovačem chloupků si následně svou zarostlou hruď rovnoměrně zastřihněte.

Chcete mít naopak hladkou hruď? Svůj hrudník si nejprve opět zastřihněte zastřihovačem. Poté běžte do sprchy, kde voda vaše chloupky na hrudi změkčí, díky čemuž budou při holení poddajnější. Na hruď si rovnoměrně naneste krém, gel či pěnu na holení a ještě ve sprše si svou hruď oholte pomocí klasického nebo žiletkového holicího strojku, který průběžně oplachujte pod vodou.

Svou hruď holte jemnými tahy odshora dolů. Začněte na vnější straně hrudníku a postupujte směrem do středu. Při holení nezapomeňte napnout prsní svaly, aby byla pokožka, na níž provádíte holení, hladká. Obzvlášť opatrní buďte v oblasti bradavek, přes které holicím strojkem rozhodně nepřejíždějte. Po oholení svou hruď opláchněte, osušte ručníkem a natřete zklidňujícím hydratačním krémem.

Jak často si holit hrudník? Je to velmi individuální. Záleží na tom, jakou rychlostí vám budou chloupky na hrudi znovu vyrůstat.

Související články

Zdraví
Kosmetika
0

Tipy, jak si správně mýt obličej

26. září 2022

Zajímá vás, jak často a čím byste si měli mýt obličej? Rozhodně se to nezdá, ale mytí obličeje je celkem věda. I muži chtějí mít krásnou pleť bez ucpaných pórů a akné. Přinášíme vám proto několik odpovědí...

Vousy
Péče o vousy
Jídlo a pití
0

Nejlepší potraviny, které podporují růst vousů

13. září 2022

Chcete u sebe podpořit růst vousů? Zaměřte se také na svůj jídelníček. Jaké potraviny byste do něj měli zařadit, aby vám vousy rostly rychleji? Máme pro vás jejich přehled. Proč některé potraviny podporují...