5 důvodů, proč byste měli chodit do barber shopu

4. listopadu 2022
Péče o vousy
Péče o vlasy
0

O barber shopu se říká, že je to výhradně chlapská záležitost. A je to rozhodně tak. Nejen, že vám zde ryze pánští holiči zastřihnou vlasy a upraví vousy, barber shop je prostředím, kde můžete plně vypnout a zrelaxovat. Známe i další důvody, proč byste měli začít chodit do tohoto klasického pánského podniku. Zde jsou!

Barber shop poskytuje služby čistě pro muže

Do barber shopu je ženám vstup zapovězen. Jde zkrátka o podnik, který poskytuje služby čistě pro muže a ve kterém pracují pouze pánští holiči. Právě tito specialisté mohou perfektně vyhovět vašim požadavkům na úpravu vousů. Ať už se to týká třeba tvarování plnovousu, modelování knírku nebo samotného holení.

Také v případě stříhání vlasů jsou barber shopy mužské klientele mnohem blíže nežli klasická kadeřnictví, která se zaměřují zvlášť na dámské účesy, barvení vlasů a melírování. Pokud chcete dám svým vlasům náležitou péči a docílit kvalitního pánského střihu dle svých požadavků, je pro vás barber shop to pravé. 

Budete hýčkáni klasickými postupy

Většina barber shopů se zaměřuje na úpravu vousů klasickými postupy. Zažijete zde například holení břitvou nebo holicím strojkem na klasické žiletky. A nejen to. Holiči vám rovněž nabídnou napářku vousů horkým ručníkem, ošetření vousů speciální olejem a také ošetření pleti po holení třeba tradiční kolínskou.

Kromě úpravy vousů si zde užijete i pánské stříhání, které zpravidla zahrnuje také zaholení kontur, úpravu chloupků a obočí nebo masáž hlavy. Ve všech případech můžete mít jistotu, že pánští holiči na vás použijí pouze špičkové kosmetické produkty.

Zrelaxujete až na dvě hodiny

Návštěva barber shopu rozhodně není chvilková záležitost. Pokud si zde dopřejete kompletní servis, můžete zde při jednotlivých procedurách relaxovat až dvě hodiny. Po tomto časovém úseku odsud odejdete nejen s nový pánským střihem, upravenými a nastylovanými vousy. Kromě toho dostane speciální péči i váš obličej (např. ve formě peelingu) a vaše ruce (např. ve formě parafínového zábalu).

Návštěvu barber shopu si zpříjemníte i kvalitním pitím

Čas, který trávíte v barber shopu, si můžete zpříjemnit i typickým chlapským pitím. Na mlýnku pro vás bude připravena poctivá káva. Pokud máte chuť na něco ostřejšího, ve většině barber shopů dostanete také sklenku dobré whiskey nebo kvalitního rumu. Anebo si můžete zapálit i doutník. Zatímco budete takto popíjet, pokuřovat a rozjímat, pánští holiči si vás vezmou kompletně do parády.

Zažijete neopakovatelnou atmosféru

Barber shopy jsou jedinečným chlapským prostředím, kde můžete nasát neopakovatelnou atmosféru. V tomto prostředí si můžete jen tak sednout, odstřihnout se od starostí všedního dne, zrelaxovat, a navíc s ostatními konverzovat nad ryze mužskými tématy.

Barber shopy se snaží být výjimečné i svou lokací. Často je najdete ve starších, historických budovách, což jim dodává větší míru autenticity. Jejich interiér bývá laděn do vintage stylu, některé z barber shopů se ovšem snaží být světlejší a modernější. 

Související články

Vousy
Péče o vousy
Kosmetika
0

Rozdíl mezi olejem a balzámem na vousy

19. listopadu 2022

Při péči o vousy se neobejdete bez oleje či balzámu na vousy. Jenže, jaký je mezi těmito kosmetickými produkty na vousy rozdíl? Tajemství je v jejich způsobu použití. Olej na vousy i balzám na vousy...

Péče o vousy
Péče o vlasy
Móda a styl
0

Top 10 světových barbershopů: Do kterého byste chtěli zajít?

14. listopadu 2022

Barbershopy, neboli výhradně pánské podniky, jsou rozesety prakticky po celém světě. I když je jejich kolébkou Severní Amerika, v tuto chvíli je najdete na všech světových kontinentech. Které podniky...

Vousy
Péče o vousy
Styly vousů
0

Typy pánských knírů: Vyberte si, který vám bude slušet

08. listopadu 2022

Rozhodli jste se, že si v letošním roce pořídíte knír? Tato mužná ozdoba obličeje může mít různou podobu. V následujícím přehledu si vyberte typ kníru, který vám bude slušet nejvíc. Véčkový chevron:...