Zázrak jménem ricinový olej: Podporuje růst vousů a omezuje jejich vypadávání

Spousta mužů vám potvrdí, že pěstování plnovousu je časově náročná záležitost. Pokud i vy chcete podpořit růst svých vousů na maximum, vyzkoušejte sílu ricinového oleje. Mezi muži, kteří touží po plnovousu, jde o jeden z nejpoužívanějších přírodních produktů. V čem tkví jeho výjimečnost?

Blahodárně působící kyselina ricinolejová

Ricinový olej obsahuje až z 90 procent kyselinu ricinolejovou, která ve zvýšené míře přispívá k růstu vousů a omezuje jejich vypadávání. Tato kyselina vousy už od jejich kořínků změkčuje, což jistě uvítáte při jejich stylingu.

Pravidelná aplikace ricinového oleje má pozitivní vliv nejen na kvalitu a růst vašich vousů, budete mít díky ní zdravější také pokožku obličeje. Ricinový olej totiž omezuje tvorbu akné a jelikož vaši pleť dostatečně hydratuje, můžete se rozloučit rovněž s nepříjemnými suchými šupinkami kůže pod vousy.

Čistý ricinový olej: Vybírejte mezi dvěma druhy

Před samotným nákupem ricinového oleje si na štítku přečtěte jeho přesné složení. V některých případech totiž nemusí jít o čistý ricinový olej. Tento přírodní produkt může být smíchán i s dalšími oleji nebo přísadami, tudíž jeho použitím nedosáhnete požadovaných účinků.

Pro podporu růstu vousů můžete použít celkem dva typy ricinového oleje. A to čirý ricinový olej, který se lisuje za studena. Druhým typem je jamajský ricinový olej, který má tmavě hnědou barvu.

Tip: Před tím, než budete ricinový olej nanášet na svůj obličej, zjistěte nejprve, zda na něj nejste alergičtí. Na vnitřní část paže proto pomocí kosmetického tamponu naneste několik kapek tohoto oleje a během 24 hodin sledujte, zda se vám na kůži neobjeví alergická reakce v podobě vyrážky.

Použití ricinového oleje krok za krokem

Pravidelné používání ricinového oleje berte jako rituál, který vám pomůže k vysněnému plnovousu. Jak byste měli při jeho aplikaci postupovat?

  1. Na dlaň si nakapte několik kapek ricinového oleje. Na kratší vousy vám stačí zhruba 5 kapek, na delší vousy pak 10 až 15 kapek.
  2. Ricinový olej promněte v dlaních a rovnoměrně jej vmasírujte do pokožky svého obličeje v místech, kde vám rostou vousy.
  3. Snažte se o to, aby ricinový olej rovnoměrně pokryl také vaše vousy. Nejprve se zaměřte na délky a strany a následně přejděte do přední části až k bradě.
  4. Své vousy pečlivě pročešte hřebenem. Čistý ricinový olej nechte tímto způsobem alespoň hodinu až dvě působit. Jeho síla pronikne do pokožky a do délek vousů i jejich kořínků.
  5. Nakonec si své vousy umyjte speciálním šamponem a kondicionérem určeným pro péči o vousy. Následně si své vousy nastylujte, jak jste zvyklí.