Vousy vyžadují pravidelnou péči: Jak byste se o ně měli starat?

Vousy dokážou skvěle podtrhnout rysy vaší tváře. Proto byste jim měli věnovat náležitou péči a starat se o ně jak jinak než s láskou. Pěstěný plnovous je totiž nejlepší vizitkou, jakou můžete mít! Jaký způsobem byste tedy měli o své vousy pravidelně pečovat?

Dvakrát týdně použijte šampon a kondicionér

O dlouhé vousy se starejte podobným způsobem jako o své vlasy. Jelikož je ale pokožka obličeje velmi citlivá, nikdy na plnovous nepoužívejte klasické šampony, kondicionéry, gely ani mýdla. Mějte po ruce pouze speciální kosmetiku, která je určena právě pro péči o vousy.

Alespoň dvakrát týdně své vousy umyjte šamponem a nezapomeňte ani na kondicionér. Tento přípravek zajistí, že vaše vousy nebudou suché a hrubé. Dokonale je totiž zjemní, což oceníte zvlášť při stylingu.

Namísto šamponu můžete použít také speciální mýdla a gely, které rovněž z vousů smývají usazené nečistoty a díky svému složení nedráždí citlivou pokožku obličeje.

Jak gel, šampon či mýdlo používat? Přípravek naneste do vlhkých vousů, napěňte, nechte chvíli působit a pak vousy opláchněte čistou vodou. Na závěr své vousy osušte. Podobným způsobem si počínejte při následovném použití kondicionéru.

Vyživujte a hydratujte

Abyste svému plnovousu dodali chybějící hydrataci a výživu, po každém umytí na něj naneste speciální bezoplachové přípravky v podobě balzámu nebo olejíčku. Díky této kosmetice budou vaše fousy jemnější  a poddajnější, což oceníte hlavně při jejich finální úpravě. Pravidelné používání balzámu či olejíčku uvítá také pokožka vašeho obličeje. Těmito přípravky ji hydratujete i vyživíte a předejdete tak vzniku suché kůže s šupinkami.

Stylujte voskem nebo krémem

K tomu, abyste u svého plnovousu dosáhli požadovaného tvaru, použijte kvalitní stylingovou kosmetiku určenou pro vousy. Vyzkoušejte třeba vosk na vousy nebo stylingový krém, kterými svůj plnovous jednoduše zkrotíte během několika sekund.

Jak na to? Vetřete malé množství stylingového přípravku do svých suchých a čistých vousů a pak je upravte do kýženého tvaru.

Čeště, čeště, čeště

Ano, i vousy potřebují pravidelnou péči v podobě důkladného pročesávání. Vaše vousy jistě ocení speciální kartáč se štětinami z divokého prasete. K jejich úpravě můžete klidně použít i klasický hřeben. Velkou vychytávkou je i skládací hřebínek do kapsy, díky kterému si plnovous pročešete kdykoli a kdekoli.

Tip: Majitelé kníru zase ocení speciální kartáček na knír anglické značky Captain Fawcett. Tento kartáč vyniká kombinací kančích štětin a dubového dřeva.