Vědecky potvrzeno: Ženy víc přitahuje pěstěný plnovous a strniště nežli hladce oholená tvář

Plnovous a strniště, nebo hladce oholená tvář? Pokud tuto otázku položíte ženám, většina z nich se rozhodne pro první možnost. To, že ženy preferují neoholené muže, ostatně dokládá i řada vědeckých studií. Takže pánové, pokud se chcete líbit, odložte nadobro jednorázová holítka nebo břitvy a jenom své vousy dle možností upravujte!

Vědecké zjištění, které vás bude zajímat

Lámete si hlavu tím, co se ženám na mužských tvářích líbí nejvíc? Například vědci z australské University of New South Wales došli k závěru, která vás bude opravdu zajímat! Jejich výzkumu se účastnilo celkem 351 žen, kterým předložili fotky mužů s tváří oholenou do hladka, pětidenním strništěm, desetidenním strništěm a plnovousem. 

Jak to všechno dopadlo? Na plné čáře mezi ženami vyhrálo desetidenní strniště, které považovaly za nejpřitažlivější dámy zrovna procházející ovulačním cyklem. Na druhé příčce se umístil plnovous a hladce oholená tvář a propadákem se stalo pětidenní strniště. To spíš na ženy působilo neupraveným až špinavým a zanedbaným dojmem. Naopak plnovous ženy vnímaly jako největší známku mužnosti.

Tip: Když se budete rozhodovat pro strniště, plnovous, hladkou tvář nebo třeba pro knírek, řiďte se v prvé řadě svým vlastním pocitem. Třeba v takovém plnovousu se musíte vy osobně cítit velmi dobře. To ostatní je jenom bonus na víc!

Muž s plnovousem: Pro ženy ten nejlepší adept na trvalý vztah

V Austrálii si zkrátka libují ve studiích na podobná témata. Ke shodným závěrům totiž dospěl také výzkum vědců z University of Queensland. Podle nich ženy preferují desetidenní strniště proto, že na mužích umocňuje maskulinní znaky. Ovšem, i když majitel desetidenního strniště ženám připadá sexy, není pro ně podvědomě tím správným adeptem pro trvalý vztah a spíš by si s ním dokázaly představit krátkodobější známost.

Jako nejlepší partii, tedy muže, se kterým by dovedly trvale žít, ženy ve většině případů poukázaly na majitele plnovousu. Proč si ale zvolily vousáče na úkor mužů se strništěm nebo hladce oholenou tváří? Vědci z University of Queensland to vysvětlují tím, že muži získávají díky plnovousu přidanou hodnotu. Jde hlavně o znaky zodpovědnosti,vyzrálostidominance

Tip: Ženy mají rády muže, kteří o sebe dbají. A platí to i v případě upraveného plnovousu. Pokud si jej chcete vypěstovat, musíte mu věnovat náležitou péči. A to nejen v případě zastřihování a tvarování do požadovaného tvaru, ale i v případě příkladné hygieny.