Suchej únor aneb jeden měsíc bez alkoholu. Za to, že zvládnete nepít, se odměňte

Každoročně si během měsíce února připomínáme kampaň Suchej únor. Zapojíte se také a dokážete jeden měsíc nepít alkohol? Pokud zvládnete 28 dní bez problému abstinovat, za svůj úspěch se odměňte. Třeba kvalitní pánskou kosmetikou nebo novým holicím strojkem.

Suchej únor vyzývá, abyste se na 28 dní vzdali alkoholu

V roce 2021 odstartuje v Česku již devátý ročník výzvy Suchej únor, který apeluje na abstinenci nebo omezení příjmu alkoholu. Tuto akci organizuje Liga otevřených mužů, která prostřednictvím Suchého února vyzývá muže i ženy k tomu, aby alespoň na jeden měsíc zapomněli na alkohol.

Podle organizátorů akce Suchej únor může omezení pití alkoholu pozitivně ovlivnit celkové zdraví, ovšem i způsob života. Zajímá vás, co se stane, když se během měsíce února vzdáte alkoholu a budete 28 dní abstinovat?

Co s vámi udělá měsíc abstinence

Rozhodli jste se, že se připojíte k výzvě Suchej únor a vzdáte se na jeden měsíc alkoholu? Prospěje vám to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Pivo, whisky či víno si tedy na měsíc odpusťte a celý měsíc pijte výhradně nealko. Co se s vaším tělem stane?

1. Zhubnete

Alkohol obsahuje skryté kalorie, které se ukládají nejčastěji v problematických tělesných partiích. Pokud se během Suchého února vzdáte popíjení, po měsíci abstinence budete výrazně hubenější.

2. Bude vám to lépe myslet

Měsíc bez alkoholu zlepší vaše kognitivní schopnosti. Alkohol negativně omezuje fungování mozku. Když budete měsíc abstinovat, vaše mysl bude jasnější, budete se lépe soustředit a vaše produktivita stoupne.

3. Vaše srdce bude zdravější

Pravidelná konzumace alkoholu zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Když se alkoholu během Suchého února vyhnete, vaše srdce bude zdravější a sníží se vám rovněž hladina “špatného” cholesterolu v krvi.

4. Budete mít hezčí pleť

Že jste se během Suchého února vyhýbali alkoholu, bude znát také na vaší tváři. Omezíte rozvoj červených žilek, vrásek i pupínků. Stav vaší pokožky se po měsíci abstinence výrazně zlepší a bude působit mladistvějším dojmem.

5. Čekají vás i další zdravotní pozitiva

Díky měsíční abstinenci se rovněž normalizuje stav vašich jater, zlepší se vám sexuální libido a případně eliminujete své problémy s erekcí. Díky Suchému únoru bez alkoholu bude lépe fungovat i váš imunitní systém, lépe se vyspíte a snížíte u sebe případné úzkostné či depresivní stavy.

Zvládli jste měsíc bez alkoholu? Odměňte se

Abyste zvládli Suchej únor, tedy celý měsíc abstinovat, zkuste se namotivovat tím, že se v jeho průběhu i po jeho absolvování odměníte. Díky motivaci zvládnete fungovat bez alkoholu mnohem lépe. Pořiďte si za odměnu značkovou pánskou kosmetiku, nové pomůcky na holení, kvalitní pánskou manikúru nebo nový pánský hřeben. Možností odměny máte zkrátka spousty.

Foto: Pexels.com