Štětka na holení: Vše co potřebujete vědět o jejím používání a čištění

Jak nanášet na tvář krém na holení? Rozhodně ne holýma rukama. K tomuto účelu vám perfektně poslouží holicí štětka, která z krému na holení vytvoří bohatou pěnu a následně jej rovnoměrně nanese na tvář. Právě štětka na holení je jednou ze základních pomůcek k dosažení hladké tváře.

K čemu holicí štětka slouží

Pokud chcete, abyste se oholil perfektně do hladka, ve vaší výbavě vám nesmí rozhodně chybět kvalitní štětka na holení. Tato praktická pomůcka slouží k rozmíchání holicí pěny, krému či mýdla a jejich rovnoměrnému nanesení na vaši tvář.

Správné nanesení této holicí kosmetiky zaručí, že holicí strojek bude velmi snadno klouzat po pokožce. Vaše oholení tak bude ve výsledku hladké a rovnoměrné. Díky kombinaci štětky na holení a například holicího krému navíc snížíte podráždění své pokožky po holení.

Tip: Co ke štětce na holení ještě potřebujete? Misku, do níž dáte potřebné množství krému na holení a z níž následně pomocí holicí štětky vyšleháte pěnu, kterou si pak rovnoměrně nanesete na tvář.

Štětka vám musí padnout do ruky

Aby vám holicí štětka perfektně padla do ruky, je velmi podstatná anatomie její rukujeti. Ať už si vyberete rukojeť ze dřeva, kovu nebo syntetického materiálu, měla by se vám pohodlně držet. Tento fakt zaručí, že se štětkou na holení se vám bude velmi dobře pracovat.

Mějte po ruce kvalitní štětku na holení: Ideálně s jezevčím vlasem

Na tuzemském trhu jsou k dostání holicí štětky, jejichž štětiny mají různý původ. Každý typ štětin má své klady a zápory. Jestliže však pro sebe chcete to nejlepší, na místo syntetických vláken byste měli dát přednost štětinám zvířecího původu. Velmi kvalitní jsou štětiny z koně, divočáka a zejména jezevce.

Holicí štětka, která bude opatřena kvalitními štětinami, dokáže proniknout spolu s holicím krémem do každého vašeho vousu a následně jej změkčit. Navíc pokud bude mít správně zaoblený tvar, dokáže dobře a zároveň velmi jemně odstranit z vaší tváře odumřelé kožní buňky.

Vlastnosti, které vás musí u štětky zajímat: Drsnost a tuhost

Základní pravidlo zní, že čím má holicí štětka větší množství štětin, tím bude mít vyšší tuhost. A právě vyšší tuhost zaručuje, že štětka bude také drsnější. Když jejím prostřednictvím budete následně na svou tvář nanášet našlehanou pěnu, drsnost štětky zaručí lepší odstranění odumřelých kožních buněk.

Jak se starat o štětku na holení: Základem je správná péče

Hned po použití opláchněte štětku na holení velmi pečlivě pod tekoucí vlažnou vodou. Mezi (jezevčími) štětinami nesmí zůstat žádné zbytky holicího krému či mýdla, které by mohly narušit strukturu těchto jemných vláken.

Bezprostředně po opláchnutí pověste holicí štětku štětinami dolů (na tento úkon použijte např. speciální stojánek). Štětku na holení takto nechte do té doby, než bude zcela suchá. Nikdy ji ještě vlhkou nevkládejte zpátky třeba do toaletní tašky, mohli byste ji znehodnotit.

Foto: Unsplash.com