Olej na vousy: Proč, kdy a jak jej používat

Pěstujete si plnovous? V tom případě je při dennodenní péči o vaši chloubu nezbytné používání oleje na vousy. Zajímá vás, proč, kdy, jak a jak často po tomto přípravku na vousy sáhnout? Řekneme vám, proč je olej na vousy v případě péče o plnovous nezbytností.

Proč používat olej na vousy

Z jakého důvodu je olej na vousy při péči o plnovous tak důležitý? Olej na vousy poskytne vašim vousům pravidelnou dávku výživy a hydratace. A to je při péči o vousy podstatné. 

Olej na vousy váš plnovous vyživí, regeneruje, hydratuje a také změkčí a zpodajní. Hydrataci a výživu nabízí nejen vousům, ale také pokožce pod nimi. Správně vybraný olej na vousy zabrání dále svědění vousů nebo tvorbě lupů.

Pro koho je olej na vousy vhodný

Olej na vousy je vhodný pro všechny muže, ať už mají plnovous, knírek nebo si pěstují kotlety. V závislosti na váš typ vousů a pokožky pak stačí upravit četnost denního používání oleje na vousy.

Co olej na vousy obsahuje

Základem oleje na vousy jsou nosné rostlinné oleje. Tedy zejména mandlový, arganový, jojobový, hroznový či kokosový. V oleji na vousy však najdete další přírodní složky, a to například santalové dřevo, pačuli nebo rozmarýn. Kombinace těchto přírodních látek zajistí vašim vousům a pleti dokonalou hydrataci a výživu, zároveň je také nádherně ovoní.

Jak používat olej na vousy

Chcete na svůj plnovous aplikovat olej na vousy? Svůj plnovous si nejprve důkladně umyjte, vysušte a pak do něj vmasírujte několik kapek oleje na vousy. V tomto případě myslete na to, že méně je někdy více. Pro kratší vousy dostačuje 2 až 5 kapek oleje, pro delší vousy pak 7 až 10 kapek oleje.

Dané množství oleje na vousy si nejprve vetřete do čistých dlaní, pomocí nichž olej následně nanášejte nejprve po stranách svých vousů, poté přejděte na bradu a nakonec pod nos. Nakonec si svůj plnovous pročešte hřebenem či kartáčem na vousy.

Kdy používat olej na vousy

Po oleji na vousy sáhněte hned ráno, ideálně po ranní sprše, při které se vaše vousy změkčí a budou poddajnější. Jestliže ráno sprchu nepraktikujete, svou tvář si alespoň dostatečně opláchněte vodou. Poté na plnovous a do pokožky obličeje rovnoměrně vmasírujte olej na vousy.

Jak často používat olej na vousy

Olej na vousy nestačí používat pouze ráno. Přijde vám vhod hned několikrát denně. Jeho četnost použití se odvíjí především od typu vaší pokožky a vašich vousů. Pokud jsou sušší, olej na vousy na ně nanášejte ideálně dvakrát denně, tedy ráno a večer. 

Četnost použití oleje na vousy však nezávisí pouze na typu vašich vousů a pokožky. Odvíjí se rovněž od ročního období či počasí. Zvlášť za suchého a mrazivého počasí doporučujeme používat olej na vousy opět dvakrát denně.

Foto: Unsplash.com