Movember aneb pěstování kníru v listopadu: Jaké holicí pomůcky používat?

Movember neboli měsíc knírů je po roce opět v plném proudu. Do této celosvětové charitativní akce se také letos zapojují tisíce českých mužů. Mít oholenou tvář a pěstovat si knírek pod nosem však není jen tak. Které holicí pomůcky a stylingové přípravky byste měl mít v průběhu listopadu po ruce?

Movember zvyšuje povědomí o rakovině prostaty a varlat

Celosvětová charitativní akce Movember každým rokem startuje 1. listopadu a trvá celý měsíc. Cílem této kampaně, v rámci níž si muži po celém světě symbolicky pěstují knírek, je zvýšit mezi pánskou populací povědomí o rakovině prostaty a varlat. Movember mužům také připomíná, aby mysleli na své zdraví a chodili na preventivní prohlídky, které by mohly případně odhalit počínající onkologické onemocnění. Tato charitativní akce navíc v průběhu celého listopadu sbírá také finanční prostředky na výzkum léčby urologických nádorů a také nakupuje pro vybraná léčebná centra vhodné přístrojové vybavení.

Jak se do Movemberu zapojit?

První listopadový den začněte s hladce oholenou tváří. Během listopadu si následně začněte po nosem pěstovat knírek, který však 30. listopadu „shodíte“. Současně se zaregistrujte do charitativní kampaně Moveber, kterou v České republice zastřešuje nadace Muži proti rakovině. V rámci této kampaně můžete sám, se skupinou kamarádů nebo s kolegy z práce přispět také libovolným finančním darem.

Pěstování kníru během Movemberu: Sáhněte po těchto holicích potřebách

Název akce Movember vznikl složením anglických slov November (listopad) a Mustache (knírek). Aby knír, který si budete v průběhu Movemberu pěstovat, vypadal v kombinaci s hladce oholenou tváří opravdu dokonale, potřebujete k tomu hned několik holicích pomůcek a stylingových přípravků. Co by vám tedy nemělo chybět?

1. Zastřihávací nůžky na vousy

Abyste měli hladkou tvář, vystačíte si s holicím mýdlem či krémem a s klasickým holicím strojkem na žiletky nebo břitvou. Co ale potřebujete pro dokonalý knír? Ve vaší výbavě vám nesmí jednoznačně chybět zastřihávací nůžky na vousy, pomocí kterých svůj knír zformujete do požadovaného tvaru.

2. Speciální kartáče a hřebeny

Když už vám pod nosem roste knír, je důležité, abyste si jej v průběhu dne několikrát pročesali. Za tímto účelem používejte speciální kartáče a hřebeny. Sáhněte například po kartáči na knír anglické zančky Captain Fawcett, který je dokonalou kombinací dubového dřeva a kančích štětin.

3. Vosk na knír: Tvaruje a vyživuje

Chcete-li svou pánskou chloubu, kterou si pěstujete pod nosem, umravnit, používejte i několikrát denně vosk na knír. Tento stylingový přípravek dodá vašemu knírku elegantní a uhlazený vzhled.

Vyberte si přitom vosk na knír s takovým složením, které vaše vousy nezatíží a navíc bude blahodárně působit na pokožku vašeho obličeje. Ve své vestě nebo v kapse u kalhot můžete mít vždy po ruce například luxusní vosk Private Stock, který patří k závanům „old fashioned“ pánské kosmetiky.