Jak zajistit, aby vám vousy rostly rychleji? Vyzkoušejte následující tipy

Říká se, že pěstěný plnovous je vizitkou pravého muže. Chcete si jej také vypěstovat, ale nevíte, za jak dlouho vám vousy narostou? I když na jejich hustotu, kvalitu i rychlost růstu má vliv hlavně genetika, můžete si k vysněnému plnovousu dopomoci i vy sami. Vyzkoušejte například následující tipy, díky nimž urychlíte růst svých vousů na maximum.

Každý den jezte doplňky stravy s biotinem

K dokonalému plnovousu vám pomůže například denní konzumace doplňků stravy, které obsahují biotin neboli vitamin H. Právě biotin má pozitivní vliv na kvalitu a růst vašich vousů a blahodárně působí také na vaše vlasy, nehty i pokožku.

 Víte, že? Plnovous vám naroste zhruba za 4 až 6 týdnů od hladkého oholení. Je to ale velmi individuální záležitost. Ne každý má to štěstí a dobrou genetickou výbavu k tomu, aby měl husté a kvalitní vousy.

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny s vysokým podílem vitaminů B

Ve vašem jídelníčku by rozhodně nemělo chybět červené maso, vejce, luštěniny, ořechy, sýry, listová zelenina, ale i droždí nebo pivovarské kvasnice. Jde o potraviny, které v sobě zahrnují nadměrné množství vitaminů řady B. Na růst vousů doslova zázračně působí hlavně vitaminy B1, B6 a B12. Díky nim bude vaše cesta k vysněnému plnovousu o dost jednodušší.

Pravidelně používejte eukalyptový olej

K tomu, aby vaše vousy rostly rychleji, vám může dopomoci také pravidelné používání eukalyptového oleje. Nikdy ale nenanášejte čistý eukalyptový olej přímo na strniště nebo dokonce na pleť. Eukalyptový olej vždy nařeďte vodou, a to ideálně v poměru 1:4. Tento roztok aplikujte na krátké vousy kosmetickým vatovým tamponem.

Tip: Kromě klasického eukalyptového oleje zkuste pravidelně používat také pánskou kosmetiku s obsahem eukalyptu. Jde například o speciální pánské šampony, balzámy nebo oleje určené přímo pro péči o vousy.

Poznejte sílu ricinového oleje

Na růst vousů má blahodárný vliv také pravidelné používání ricinového oleje. Tento typ oleje obsahuje kyselinu ricinolejovou, která vous už u jeho kořínku zjemňuje a která má rovněž velmi pozitivní vliv na růst kvalitního strniště. Ricinový olej vám dále zajistí dokonalou hydrataci pokožky obličeje. Díky němu se tak můžete rozloučit třeba s nepříjemným loupáním kůže na bradě.

Jakým způsobem byste měli ricinový olej používat? Pomocí holicí štětky jej rovnoměrně rozetřete do svého strniště nebo delších vousů a nechte 30 minut působit. Poté své vousy opláchněte čistou vodou.

Na co si dát pozor? Ještě než použijete ricinový olej na tváři, vyzkoušejte, zda na něj vaše tělo nemá alergii. Na vnitřní straně paže si proto nejprve rozetřete několik kapek tohoto oleje a pozorně sledujte, jak na něj budete reagovat.

Svému obličeji dopřejte každý den 10minutovou masáž

Ač se to zdá zvláštní, k rychlejšímu růstu vousů vám pomůže také pravidelná obličejová masáž. Svůj obličej si každý den alespoň 10 minut jemně masírujte v místech, kde vám rostou vousy. V této oblasti dosáhnete zvýšení cirkulace krve, prokrvíte tím i cibulky, z nichž vousy vyrůstají. Pravidelnou masáží obličeje tak dosáhnete zlepšení kvality svých vousů a podpoříte i jejich růst.