Jak udělat módní pánský drdol: Přinášíme návod, jak na to

Dlouhé vlasy v kombinaci s plnovousem jsou u mužů stále populárnější. Své vlasy však nemusíte nechávat stále rozpuštěné. Vytvořte si z nich módní pánský drdol, který je nejen slušivý, ale zároveň velmi praktický.

Pánský drdol jako účes s dlouhou tradicí

Pánský drdol neboli „man bun“ patří v kombinaci s pěstěným plnovousem k aktuálním módním trendům. Fenomén tohoto pánského účesu má však kořeny již v dávných dobách. Dle doložených záznamů si své vlasy stahovali již čínští vojáci terakotové armády, a to zhruba ve druhém století před naším letopočtem.

Trend pánského drdolu byste našli také v 16. století u japonských samurajů a zápasníků sumo. „Man bun“ zažívá renesanci v první dekádě druhého tisíciletí. V kombinaci s plnovousem si jej oblíbili nejen běžní muži, tolik populární pánský drdol jste mohli vidět i u celebrit. Ať už jde o Jasona Momoa, Jereda Leto, Davida Beckhama nebo Orlanda Blooma.

Způsoby, jak nosit pánský drdol

Pánský drdol učesaný z dlouhých či polodlouhých vlasů můžete nosit hned na čtyři způsoby. A to jako drdol vzadu, dále drdol nahoře, velmi oblíbená je rovněž kombinace pánského drdolu s mírným podstřihem nebo přímo s vyholenými boky.

Pánský drdol vzadu na hlavě nebo vysoko posazený

Drdol vzadu na hlavě nebo vysoko posazený drdol patří k jednoduchým pánským účesům, které zvládnete během chvíle. Své vlasy si učešte do hladka hřebenem nebo kartáčem. Následně  na ně naneste trochu stylingového přípravku, kterým své vlasy zafixujete a uhladíte. Poté své vlasy stáhněte na zvoleném místě hlavy gumičkou do polovičního uzlu neboli smyčky.

Takto vytvořený pánský účes je praktický i stylový. Pánský drdol, ať už vzadu na hlavě nebo vysoko posazený, dokáže zkrotit vaše neposedné vlasy. Zároveň je v současnosti označován jako pravé ztělesnění mužnosti. Vytvořit si jej můžete, pokud se například chystáte sportovat. Pánský drdol se však hodí i do společnosti. V kombinaci s pánským oblekem vypadá naprosto famózně.

Pánský drdol s podstřihem nebo s vyholenými boky

Pánskému drdolu vytvořenému z dlouhých či polodlouhých vlasů sluší také podstřih nebo vyholené boky. Pokud se ovšem odhodláte k těmto typům pánských účesů, budete zpravidla odsouzeni k tomu, abyste své delší vlasy stále nosili stažené gumičkou do polovičního uzlu. Bez použití gumičky by totiž v těchto případech vypadal váš účes velmi zvláštně.

Chcete-li pánský drdol, o své vlasy se příkladně starejte

Pokud jste se rozhodli, že si necháte narůst vlasy a začnete je nosit také v tolik módním drdolu, měli byste se o ně naučit správně pečovat. Používejte pouze kvalitní vlasovou kosmetiku, která odpovídá typu vašich vlasů. Šampony, kondicionéry či vlasové masky, po kterých sáhnete, by navíc měly být bez parabenů.

Vyberte si rovněž vlasovou kosmetiku, která vaše vlasy zároveň zregeneruje a vyživí, a tím podpoří jejich krásu i samotný růst. Na kvalitu vašich vlasů bude mít rovněž vliv složení vašeho jídelníčku. Abyste měli vlasy krásné a zdravé, využít můžete i některé doplňky stravy.

Foto: Unsplash.com