Jak si zastřihnout vousy bez návštěvy barbershopu

Pěstujete si plnovous? V tom případě byste si jej měli pravidelně zastřihovat. Ptáte se, z jakého důvodu? Zastřižení dá vašim vousům tvar a dokonale je sjednotí, díky čemuž nebudou nevzhledně trčet do okolí. Jak si tedy správně zastřihnout vousy? Máme pro vás návod.

Pravidelné zastřihování vousů aneb Dejte svému plnovousu tvar

Co by mělo být vaším cílem při zastřihování plnovousu? Dosáhnout rovnoměrné délky vousů a poradit si i s oblastí kníru, lícních linií a brady. Stejně jako se jiní muži pravidelně holí dohladka, svůj plnovous se naučte pravidelně zastřihovat. Svým vousům dáte konkrétní tvar pomocí několika následujících kroků.

Před zastřihováním si plnovous umyjte šamponem na vousy

Suchý a špinavý plnovous není z pochopitelných důvodů k zastřižení přímo ideální. Své vousy si proto před každým zastřižením nejprve důkladně umyjte šamponem na vousy. Čistý a vysušený plnovous bude poddajnější, díky čemuž se vám bude i lépe zastřihovat.

Vousy si důkladně rozčešte, usnadníte tím zastřihování

Poté, co vám umytý plnovous uschne, jej pečlivě pročešte. A to pomocí speciálního hřebene nebo kartáče na vousy. Rozčesání je před samotným zastřižením vousů velmi důležité. Nejen, že se vám učesané vousy budou lépe zastřihovat, ale zároveň dosáhnete toho, že budou zastřiženy ve stejné délce. 

Sáhněte po kvalitním zastřihovači vousů

Dalším nezbytným krokem je použití kvalitního zastřihovače vousů, kterým si svůj plnovous zastřihnete na požadovanou délku. Nejlepší je, když budete své vousy nejprve zastřihovat na větší délku, a tuto délku budete postupně snižovat - předejdete tím nechtěné či nevzhledné úpravě vousů.

Existuje spousta způsobů, jak si pohrát s tvarem vousů. Nejlepšího a nejlichotivějšího vzhledu dosáhnete tak, když necháte vousy na místě brady o něco delší než vousy pod nosem a po stranách obličeje. Vousy na tvářích, spáncích a pod nosem si tedy zastřihněte například na stupeň 3. Vousy v okolí brady pak na stupeň 4 nebo 5.

Po zastřihovači vousů sáhněte po nůžkách

Zastřihli jste svůj plnovous zastřihovačem na vousy? Abyste dosáhli skutečně rovnoměrného vzhledu, v dalším kroku použijte nůžky na vousy, prostřednictvím kterých zastřihněte vousy zejméne v okolí nosních dírek a nad horním rtem. 

Na závěr svůj plnovous pečlivě ořežte

Při zastřihování vousů na konec přichází ta nejtěžší část. A to přesně ořezat zastřižený plnovous. K ořezání svých vousů použijte ideálně klasický strojek na holení nebo žiletkový strojek společně s krémem či pěnou na holení. Pro dokonalý střih vousů si položte prst na ohryzek na svém krku. Právě nad prstem by měla vést pomyslná svislá čára, pod kterou přebytečné vousy důkladně zaholte.

Foto: Unsplash.com