Jak narovnat vousy? Máme pro vás tipy jak na to

Kroutí se vám vousy do všech stran a chcete je zkrotit? Aby váš plnovous působil pěstěným dojmem a byl na něj také pěkný pohled, přinášíme vám několik tipů je narovnat vousy. Tyto rady využijí zejména majitelé kudrnatých vousů.

Svým vousům dopřejte extra péči

Bojujete s vousy, které vám rostou do všech stran, krepatí se, anebo se výrazně kudrnatí? Dopřejte jim speciální péči, díky které svůj neposedný plnovous hydratujete, regenerujete a zjemníte, díky čemuž bude při stylingu mnohem poddajnější.

Své vousy myjte speciálním šamponem na vousy nejméně třikrát do týdne. Po umytí šamponem použijte kvalitní kondicionér na vousy, který váš plnovous posílí a hydratuje. Díky tomu budou vaše vousy poddajnější a rovnější a budou se vám také lépe upravovat.

Svůj plnovous neumývejte každý den

Jak se dále vyhnout tomu, aby se vám vousy kroutily do všech stran a byly krepaté či vysušené? Rozhodně si je neumývejte šamponem na vousy každý den. Nadměrná péče vašemu plnovousu totiž škodí. 

Ideální je tedy mytí vousů šamponem na vousy třikrát do týdne. Při každodenním mytí byste totiž z vousů odstranili přírodní oleje, které váš plnovous chrání před nadměrným vysušením a krepatěním.

Po každém mytí naneste na vousy speciální balzám

Toužíte-li po podajnějších, rovnějších a upravenějších vousech, po každém mytí svého plnovousu šamponem na vousy a po aplikaci kondicionéru použijte rovněž speciální balzám na vousy. Malé množství tohoto balzámu můžete nanést rovnoměrně buď na čisté osušené, nebo na vlhké vousy. Následně svůj plnovous rozčešte hřebenem a následně upravte do požadovaného tvaru. Kvalitní balzám na vousy zajistí, aby byly vaše vousy rovnější a déle držely svůj tvar.

Vaše vousy narovná pravidelné používání oleje na vosy

Chcete, aby byly vaše vousy rovnější? Naučte se každý den používat kvalitní olej na vousy. Tento olej slouží k výživě plnovousu, ale také k jeho hydrataci a zjemnění. Jak olej na vousy použít? Každé ráno si plnovous pročešte hřebenem na vousy. Následně několik kapek oleje rovnoměrně vetřete nejen do svých vousů, ale také do pokožky obličeje.

Aplikace oleje do vousů by se měla stát vaším ranním rituálem. Díky oleji na vousy bude váš plnovous poddajnější a upravenější. Vaše vousy nebudou suché, krepaté ani vás nebudou píchat. Naopak díky pravidelnému používání oleje na vousy budou mít rovnější tvar.

Další tip pro rovné vousy? Plnovous si přežehlete žehličkou

Své vousy si můžete narovnat také dalším způsobem. Po umytí a vysušení je přežehlete speciální žehličkou na vousy, která je vybavena nahřívací destičkou a hřebenovými zuby. Vousy si žehlete odshora dolů a směrem do stran. Žehlička na vousy váš plnovous narovná, vyhladí a dodá mu objem. Nemáte-li ji po ruce, své vousy si narovnáte i klasickou žehličkou na vlasy menších rozměrů.

Foto: Pixabay.com