I s holou hlavou můžete vypadat dobře. Jak se ale o pleš starat?

Vypadávání vlasů je pro muže nepříjemnou záležitostí. Většina z nich nese plešatění velmi těžce. Často jim nezbývá nic jiného, než se oholit úplně dohola. Pokud však muž umí svou holou hlavu nosit – a to i v kombinaci s plnovousem, stává se pro většinu žen velmi atraktivním. Jak byste se ale měli o svou holou hlavu starat, aby vám to slušelo?

K tomu, že plešatíte, přistupujte realisticky

Když se vám začnou vytvářet kouty nebo kolečko na temeni hlavy, otevřeně si přiznejte, že začínáte plešatět. Plešatění dokáže jistě zamávat s vaším sebevědomím. Popřemýšlejte ale, co dál.

Jestli máte odvahu, poproste partnerku či manželku, aby vzala holicí strojek, a oholila vám hlavu do hola. A to zvlášť, pokud vám vlasy ubývají po celé hlavě. S tímto požadavkem můžete rovněž navštívit některý barbershop a svěřit se tak do rukou profesionála. Počítejte navíc s tím, že když se svou holou hlavu naučíte nosit, bude to pro vás spíš výhoda nežli handicap.

Holou hlavu zkombinujte s plnovousem či strništěm

V případě, že máte holou hlavu bez vlasů, zkuste vytvořit rovnovážný stav a nechte si narůst vousy. V kombinaci s holou hlavou vám bude slušet zejména strniště nebo plnovous. Knír noste jen v případě, chcete-li v průběhu listopadu podpořit charitativní akci Movember.

O své vousy se následně starejte pomocí speciálních přípravků. Používejte tedy šampon a kondicionér na vousy. Ve výbavě by vám neměl chybět ani balzám a vosk na vousy nebo speciální výživný olejíček. O své vousy se zkrátka začněte starat tak, jako jste dříve pečoval o své vlasy.

Začněte více pečovat o pokožku své hlavy

Pokud svou hlavu pravidelně holíte kvůli plešatění do hola, je nezbytné, abyste o pokožku své hlavy začal více pečovat. Při holení používejte takové přípravky, které zabrání jejímu podráždění. Aby pokožka hlavy nebyla suchá a nevytvářely se na ní šupinky, každé ráno a večer do ní jemně vmasírujte hydratační krém.

Jaké oblečení nosit k holé hlavě a plnovousu? Ideálně s límečkem

Jestli jste si oholil hlavu do hola a nechal narůst plnovous či strniště, zcela jistě vám to změnilo tvář. Na to, že má vaše hlava jiné proporce, byste měl myslet i při výběru oblečení. Slušet už vám nebudou trička s výstřihem do V. Zaměřte se naopak na oblečení s límečkem – to pravé jsou pro vás košile a polokošile.

Naučte se svou pleš nosit. Pro ženy budete mimořádně sexy

Kvůli své holé hlavě nemusíte rozhodně upadat do depresí. Naučte se ji naopak nosit, stanete se díky tomu pro ženy atraktivnější ještě více, než si myslíte. Tuto skutečnost dokazuje také vědecký výzkum americké Pensylvánské univerzitě, v rámci něhož vědci ukazovali ženám fotky různých typů mužů. Ženy byly nejvíce okouzleny právě holohlavými muži, které jednoznačně považovali za atraktivnější, dominantnější a sebevědomější nežli ostatní.

Foto: Pixabay.com