Holit, či neholit vousy před pracovním pohovorem? Tato otázka zajímá každého muže

Chystáte se na pracovní pohovor? Je důležité, abyste si dali záležet i na svém zevnějšku. Zaměřte se nejen na to, co si na pohovor obléknete. Podstatné jsou upravené vlasy, ruce, ale i tvář. Jistě vás zajímá, zda se před pracovním pohovorem holit, nebo ne. Na tuto otázku se vám pokusíme odpovědět.

Na pohovor s hladkou tváří či pěstěným plnovousem

Pokud se ucházíte o novou práci, na pracovním pohovoru chcete jistě působit tím nejlepším dojmem. Jestliže tedy přemýšlíte nad tím, zda se na pohovor holit, či neholit, upravte si vousy stylem, který preferuje váš potenciální zaměstnavatel. 

Na pohovoru jednoznačně zabodujete s hladce oholenou tváří, přijatelný je také zastřižený a pěstěný plnovous. Co vám však může na pohovoru ubrat body, je několikadenní neupravené strniště či zanedbaný plnovous. Dobrým nápadem na pohovor není ani kozí bradka či dlouhé a široké kotlety, kterou mohou na personalistu působit velmi rušivým dojmem.

Hladce oholená tvář působí na pracovním pohovoru profesionálněji

V případě, že se chystáte na pohovor, raději tedy volte hladké oholení. Hladce oholená tvář totiž podle psychologů působí profesionálněji a přístupněji. Plnovous (a zvlášť ten neupravený) naopak může vašeho potencionálního zaměstnavatele odradit. 

Na pohovor se můžete vydat s hladce oholenou tváří i tehdy, když běžně nosíte strniště nebo krátce zastřižený plnovous. Výrazně se vám totiž zvýší šance na získání práce. V začátcích nového zaměstnání se raději holte, postupem času si vousy opět můžete nechat narůst.

Profese, kde je hladká tvář základ

Existují navíc profese, kde je hladce oholená tvář naprostým základem. Jde například o profesionální hasiče či vojáky. Hladká tvář či tolerované několikadenní strniště jsou dále vhodné také u policistů. Dohladka oholená tvář je preferovaná rovněž u lékařů a dalších zdravotnických profesí, protože je tato úprava mnohem hygieničtější.

Vousy jsou přijatelné v byznys sféře

V případě byznys či kancelářských profesí jsou již vousy přijatelné. Obecně je vhodnější nosit kratší či střední délku vousů. Jestliže jste se rozhodli pro střední či delší délku vousů, zvolte kratší sestřih vlasů, což bude tvořit dokonalou jednotu.

Vousy jsou v poslední době akceptovatelné také v podnikatelské sféře. Tuto skutečnost velmi ovlivnili zejména profesionálové působící v Silicon Valley, kde se trend upravených vlasů stal takřka novou normou.

V některých státech světa však s vousy stále nepochodíte. Jde především o Japonsko, kde je naprostým základem perfektní oholení a kde se plnovous, ale i strniště rozhodně netolerují.

Foto: Freepik