Holení podpaží u mužů: Když holit, tak čím?

Chloupky v pánském podpaží již dávno nejsou běžnou záležitostí. Oproti předchozím desetiletím stále více mužů přistupuje k holení podpaží. Nejen, že je to podle nich estetičtějším, ale především hygieničtější. Zda si budete holit podpaží, je jenom vaše volba. Poradíme vám, čím si tuto tělesnou partii oholit a jak o ni pečovat.

Podpaží si holí až 65 procent mužů

Tvář není jediným místem, které si dnešní muži holí. Chlupy na těle patří k velkým tématům, které muži řeší. Kromě rozkroku či hrudi si pravidelně zastřihují nebo holí také svoje podpaží. Statistiky říkají, že podpaží si v současnosti holí zhruba 65 procent mužů. Z jakého důvodu?

Pokud vás zajímá, proč si muži holí podpaží, může to být hned z několika důvodů. Pro pány je oholené podpaží hygieničtější a působí také estetičtějším dojmem. K holení podpaží se někteří muži uchylují i pod vlivem svých protějšků. Pro zajímavost, úpravu podpaží u svých partnerů vyžaduje až 48 procent žen. 

Oholené podpaží jako základ hygieny

Oholené podpaží už dávno není výhradně dámskou záležitostí. Také pro většinu mužů platí, že upravené nebo vyholené podpaží patří k nezbytnostem osobní hygieny. Absence chloupků v podpaží totiž zabraňuje potním bakteriím, aby se nadměrně množily. 

Muž, který si pravidelně holí podpaží, je díky tomu méně cítit potem. Na oblečení mu nezůstávají výrazné skvrny od potu. Z hygienických důvodů si holí své podpaží převážně sportovci. Jak uvádějí statistiky, zhruba 16 procent dnešních mužů dbá na oholené podpaží právě kvůli sportu.

Hlavní důvod, proč si muži holí podpaží

Jaký je hlavní důvod, proč si muži holí či upravují podpaží? Samozřejmě estetika. Z estetických důvodů přistupuje k důkladně oholenému podpaží až 52 procent všech mužů. Že tato část těla vypadá bez chloupků mnohem lépe, je pro ně hlavní motivací k tomu, aby si vzali do rukou holicí strojek a vrhli se na úpravu svého podpaží.

Jak si oholit podpaží: Tajemství je ve správném výběru pomůcek

Holení podpaží není vůbec složité. V prvé řadě potřebujete kvalitní zastřihovač, pomocí kterého si chloupky v podpaží rovnoměrně zastřihnete. Zastřižení chloupků je před samotným holením velmi důležité. Předejdete totiž tomu, aby se vám následně v holicím strojku ucpávaly břity.

Po zastřižení chloupků v podpaží běžte následně do sprchy. Voda chloupky změkčí, díky čemuž se vám budou následně lépe holit. Na chloupky v podpaží následně naneste krém nebo pěnu na holení a oholejte je lehkými tahy (směrem odshora dolů) klasickým strojkem na holení. Aby bylo oholení skutečně dokonalé, břity strojku průběžně oplachujte pod vodou. Své oholené podpaží na závěr opláchněte čistou vodou a osušte. Můžete jej rovněž hydratovat klasickým tělovým krémem.

Foto: Unsplash.com