Barbershopy zažívají v Česku boom. Kde všude je najdete?

Barbershopy rostou v tuzemsku doslova jako houby po dešti. Najdete je nejen v Praze a Brně, tato tradiční pánská holičství si vydobyla své postavení i v mnohem menších městech. Muži sem chodí nejen za úpravou vousů a stříhání vlasů, na tato místa je táhne relaxace i stylový způsob trávení volného času.

První barbershopy v Česku

První barbershopy začaly v Česku vznikat zhruba před osmi lety. Jejich boom pak přišel kolem roku 2015, kdy se postupně objevily i v menších městech. V současnosti jejich počet nenapočítáte jenom na prstech jedné ruky, v České republice jsou jich doslova desítky.

Za první ryze pánské holičství, které vzniklo v Česku, je považován pražský Thomas’s barbershop. Tento klub pro pravé gentlemeny otevřel své brány na Praze 1 již v roce 2010. Už přes osm let se zde holí břitvou a dámy sem mají vstup striktně zakázán. Čím je Thomas’s barbershop ještě jedinečný? Stal se inspirací pro vznik dalších barberschopů po celé České republice.

Barbershopy najdete i v krajských a okresních městech

Zastřihnout si vousy, upravit vlasy a popovídat si o autech, politice nebo sportu můžete i v několika brněnských barbershopech. Éru podniků ve městě před lety odstartoval Local Barber Shop na Smetanově ulici. Následovně otevřel svou druhou pobočku na Údolní, a to v prostorách nejstaršího kadeřnictví v Brně, kde se stříhalo již od roku 1905.

Na Barbershopy v současné době narazíte i v krajských a okresních městech prakticky po celé republice. A to od Plzně, Olomouce a Ostravy přes Liberec a Jihlavu až po Frýdek-Místek.

Víte, že? Muži už dávno nechodí do barbershopů jenom za úpravou svého zevnějšku, anebo za odpočinkem a relaxací. Barbershopy se pro ně nově stávají místy, kde navazují nové kontakty pro business.

Čím jsou barbershopy jedinečné

Barbershopy neposkytují pouze klasiku v podobně stříhání a úpravy vousů, a to starými a dlouhodobě osvědčenými postupy. Barbershopy svým klientům nabízejí také další specialitky. Můžete si zde dopřát třeba masáž hlavy, ramen, paží a rukou, dále peelingovou masáž obličeje, manikúru, úpravu chloupků, nebo dokonce parafínový zábal rukou. A třešničkou na dortu je k tomu všemu třeba doutník a sklenka kvalitního rumu nebo whisky!