5 tipů, jak urychlit růst vousů a dosáhnout vysněného plnovousu

Toužíte po plnovousu nebo hustém strništi, ale vousy vám rostou pomalu a nerovnoměrně? V tom případě neklesejte na mysli. Poradíme vám, jakým způsobem dosáhnete své vytoužené mety. Máme pro vás 5 základních tipů, jak urychlit růst vousů.

Tip 1: Zvyšte příjem vitaminů a minerálů

Jakým způsobem urychlit růst vousů? V prvé řadě zvyšte příjem některých vitaminů a minerálů. Užívejte je nejen ve formě doplňků stravy, ale zařaďte je ve zvýšené míře také do svého jídelníčku. Které z nich jsou pro vás nejdůležitější?

Jedná se o vitamin D, biotin, kyselinu panthothenovou, zinek a křemík, které podporují růst vousů a díky kterým budou vaše vousy zdravější, poddajnější a silnější. Vitamin D má navíc schopnost aktivovat kořínky vousů, které byly dříve nečinné. Kromě těchto látek užívejte také vitaminy C a A, které jsou nezbytné pro výživu vousů.

Tip 2: Starejte se pečlivěji o svou tvář

O pleti se říká, že je podhoubím vousů. Chcete-li urychlit růst vousů a mít vousy na tváři rovnoměrně rozložené, začněte se o pokožku svého obličeje plnohodnotněji starat. Důležité je, aby byla vaše pleť dokonale hydratovaná a vyživená. Používejte proto kvalitní pánskou kosmetiku v podobě micerální vody a pleťového krému. Ve vaší základní výbavě by se měly rovněž nalézat balzám a voda po holení.

Víte, že? I když si chcete nechat narůst vousy, měli byste se pravidelně holit nebo vousy zkracovat, dokud vám vousy nezačnou růst rovnoměrněji. Pravidelné holení navíc podporuje růst vousů.

Tip 3: Změňte svůj životní styl

Pokud chcete urychlit růst vousů, zaměřte se rovněž na svůj celkový životní styl. Jestliže kouříte, přestaňte, protože právě kouření vede k vypadávání vousů. Navíc se co nejméně stresujte a dostatečně spěte. Když začnete žít zdravějším životním stylem, vaše tělo se vám odvděčí i v podobě rychleji rostoucích vousů.

Tip 4: Zvyšte ve svém těle hladinu testosteronu

Pravidelně se hýbejte a cvičte silové sporty. Když spálíte tuky a zároveň tuky přeměníte ve svaly, zvýší se ve vašem těle hladina mužského hormonu testosteronu, který podporuje růst vousů. Jakým dalším způsobem u sebe zvýšíte hladinu testosteronu? Začněte pravidelně popíjet čaj z kotvičníku zemního, který ve vašem těle podpoří zvýšenou produkci testosteronu.

Tip 5: Vyživte své vousy také zvenčí

Jakým dalším způsobem urychlíte růst svých vousů? Když je začnete vyživovat také zvenčí. Pomohou vám zejména speciální oleje a balzámy, které každý den nanášejte na své strniště či svůj plnovous. Tato kvalitní pánská kosmetika obsahuje látky podporující růst vousů. Vousy vám rychleji porostou také díky pravidelnému používání ricinového oleje, naředěného eukalyptového oleje nebo jojobového oleje.

Foto: Pixabay.com