5 tipů, jak pečovat o vousy v zimě

Studený vítr, mráz a velmi časté střídání teplot. Nosíte-li plnovous, sami jistě víte, že vousy v zimě velmi trpí. V důsledku studeného větru, mrazu a velmi častého střídání teplot se vysušují, lámou a jsou rovněž tvrdé a nepoddajné. Abyste svůj plnovous udrželi v zimě stále v perfektním stavu, musíte se o něj náležitě starat. Přinášíme vám několik tipů jak na to.

Tip 1: Vousy si umývejte pouze dvakrát či třikrát do týdne

Silné mrazy a studený suchý vítr mohou pro vaše vousy představovat doslova pohromu. Správná péče o plnovous a také pravidelné používání kvalitních výrobků vám však pomůžou zajistit, aby byly vaše vousy zdravé a také skvěle vypadaly i v průběhu několika zimních měsíců.

Z toho důvodu si v zimním období svůj plnovous umývejte pouze dvakrát či třikrát týdně. Každodenním umýváním byste z něj totiž odstranili přírodní oleje, které vaše vousy chrání před suchým a studeným klimatem.

K umývání používejte speciální šampony určené pro vousy a samozřejmě i teplou vodu. Na závěr mytí sáhněte po kondicionéru na vousy, který váš plnovous regeneruje a posílí.

Tip 2: Pořiďte si kvalitní kartáč na vousy

Své umyté vousy jemně vysušte ručníkem a pak je pečlivě přečešte. Je tedy důležité, abyste měli vždy po ruce kvalitní kartáč. Svůj plnovous si přitom nečešte pouze po mytí, ale přečísněte si jej jednou či dvakrát také v průběhu dne. Díky tomu své vousy upravíte a předejdete tomu, aby vás píchaly do tváře.

Tip 3: Používejte olej na vousy

V zimě se neobejdete ani bez kvalitního oleje, který slouží k regeneraci i hydrataci vousů. Po mytí a pročesání tedy několik kapek oleje aplikujte jak do svých vousů, tak do pokožky obličeje. Oleje byste přitom měli do svých vousů i samotné tváře jemně zapracovávat každé ráno.

Tímto postupem zajistíte, že vaše vlasy nebudou přes zimu vysušené, a nebudou se tedy lámat ani vás nepříjemně píchat. Místo toho budou jemnější, poddajnější, zdravější i silnější.

Tip 4: Sáhněte i po vosku na knír

Pokud máte plnovous, nezapomeňte v zimě samostatně pečovat také o svůj knír. Nanášejte na něj pravidelně vosk na knír. Tento stylingový přípravek obsahuje lanolin a včelí vosk, což jsou látky, které váš knír ochrání před větrem i studených suchým vzduchem. Úprava kníru speciálním voskem vám navíc usnadní konzumaci jídla.

Tip 5: Chraňte své vousy šátkem nebo šálou

Když venku mrzne, padá sníh a do toho fouká silný vítr, myslete na své vousy a před nepřízní počasí je chraňte svým oblečením. A to například prodyšným šátkem nebo šálou, které budou působit nejen jako tepelná izolace. Zabrání také tomu, aby se na vašem plnovousu hromadila vlhkost z dýchání, která by následně zmrzla a způsobila by tím na vašich vousech obrovskou škodu.

Foto: Unsplash.com